Zájezd do polského Krakova a Osvětimi na dvakrát

20.05.2012 17:50

Po poutavé přednášce pana Jana Valíčka o Krakově, klenotu mezi polskými městy, která se uskutečnila v únoru 2012, postupně narůstal zájem o plánovaný zájezd. Nakonec se zaplnily do posledního místa dva autobusy, a to v termínech 12. a 19. května.

Kdo jiný, než pan Valíček by měl tyto zájezdy provázet?! Do programu navíc zařadil i návštěvu Muzea v koncentračním táboře v Osvětimi. Hrůzné události byly smutnou připomínkou ve dnech, kdy jsme vzpomínali konec 2. světové války.

Velkolepost historických památek UNESCO, jímž se Krakov může pyšnit, nadchla všechny účastníky.

Bohužel, v prvním termínu „umělecký dojem“ zkazil déšť, ale 19.5. si Wavel, královskou cestu, rozložité náměstí se sukenicí i zvuky hejnalice si hosté patřičně vychutnali.

Na již 9. zájezd s panem Janem Valíčkem, tentokrát  do Lednice a Valtic, se připravuje na sobotu 4. srpna 2012 a můžete již potvrzovat zájem v Obecní knihovně.