„Z mého života v Americe a na Antarktidě“

02.03.2015 21:00

volné vyprávění Mgr. Aleny Kobelkové Ph.D. s bohatou fotodokumentací

Další plánovanou přednáškou koncem února bylo třetí setkání s již vystudovanou vědeckou pracovnicí Mgr.Alenou Kobelkovou PhD.

Poprvé v r. 2008 nás zavedla se studentskou expedicí do Venezuely v Jižní Americe, kde se malý studentský kolektiv zaměřil na bádání života netopýrů.

Po dvou letech se jaroměřičtí opět setkali s rodačkou Mgr.Alenou Kobelkovou, studentkou doktoranství na Vysoké škole v Českých Budějovicích. Nabídku Vysoké školy navštívit Světový kongres entomologů v Johannesburgu využila spolu se třemi kolegy a společně si ji obohatili 14ti denní návštěvou jihoafrického národního parku KRUGER.

No a čas běží neúprosně a Alenka zásluhou své cílevědomomosti a ctižádostivosti získala nejen ještě jeden titul za jménem, ale i možnost pracovat v Americe, dokonce vycestovat s americkým výzkumným týmem na Antarktidu zkoumat biologické hodiny pakomára.

Více na http://www.usap.gov/videoclipsandmaps/palwebcam.cfm

O výzkumu a pobytu pro nás nejvzdálenější části zeměkoule barvitě (i pro laiky!) vyprávěla v sobotu 21.2.2015. Druhou polovinu přednášky věnovala svým vzpomínkám na cestování, které plně využila ve svém volnu během čtyř prožitých let v USA. Hosté byli ve výstavní síni CŽP nadšeni ze vzorné přípravy a příjemného vyprávění, plného hodnotných informací a záběrů.

Dnes úročí mladá vědecká pracovnice nabyté poznatky v biologické farmaceutické společnosti. Jako vždy, i tentokrát jsme jí popřáli úspěchy jak soukromé, tak i odborné.