Výtvarný víkend 3.-4.8.2013

12.08.2013 08:40

Kurz malování na hedvábí se uskutečnil ve výstavní síni v Jaroměřicích již po několikáté.

I tentokrát sice v tropickém počasí ho absolvovalo několik zájemkyň. Malbou na hedvábí se zabývá krajkářka a lektorka paličkování ing. Iva Vanžurová a byla ochotná předat své zkušenosti i v tomto výtvarném oboru. Volba barevnosti i technologického pstupu byla široká. Navíc si děvčata mohla zkusit i malování hedvábí na rámu, což byla zvlášť lákavá příležitost. Díky nadšené tvořivé náladě a odborného vedení vznikly originální hedvábné šály, které budou hřát majitelky především na srdci, že si je vytvořily samy.

Jedna z účastnic letní školy paličkování Lenka Dusilová nabídla své drátovací umění. Vkusně drátky obepíná barevné kameny, z nichž poté vzniká vkusný šperk. Její dílka jsou vystavena a nabídnuta v knihovně spolu s malovanými hedvábnými šálami a paličkovanými ozdobami ing. Ivy Vanžurové, malovanými kamínky paní Mirky Buryškové a drobnými vitrážemi paní Ivany Škrancové – dárky na poslední chvíli“

Fotogalerie: Výtvarný víkend 3.-4.8.2013