Výstava PORTRÉTY Britt-Marie Pazdírek

09.08.2015 23:55

Přítomnost drobné nenápadné ženy BRITT-MARIE PAZDÍREK  obohatila v letních měsících značně kulturní život v Jaroměřicích. Hned od června vedla kurz anglické konverzace. Po dohodě s knihovnicí byla ochotna vystavit své obrazy v síni CŽP v průběhu měsíce srpna. Využila i nabídky předat své výtvarné zkušenosti nejmenším i starším, kteří by se chtěli v kreslení zdokonalit.

Výstava Portréty se stala součástí Letní školy kreslení, která probíhala v týdnu 3.- 7.8.2015 pod vedením výtvarnice Britt-Marie. Autoportréty, krajiny, věrohodné portréty jejich nejbližších, zajímavé tváře přátel z rodného Švédska, z Californie i z Čech - ze zemí, kde prožívala či tráví svůj život, poznávají nebo jen obdivují nejdříve žáci kurzu kreslení,  po zahájení výstavy 7.8. i hosté výstavy.

Veslou písničkou Zd.Svěráka zahájili malí účastníci kurzu vernisáž výstavy. Po přečtení pestrého a bohatého životopisu, provedla  Britt-Marie zájemce výstavou, která potrvá do konce srpna. Děkujeme za její ochotu a bezmeznou energii, kterou přirozeně předává všem kolem sebe.

Fotogalerie: Výstava PORTRÉTY Britt-Marie Pazdírek