Vyhodnocení soutěže Všudybyl a Všechnoznal

03.10.2013 10:22

Prázdniny skončily a děti si pomalu zvykají na brzké ranní vstávání, pozornost ve škole, domácí úkoly...

Na slunečné měsíce jim zůstaly jen vzpomínky. Aby se na události, návštěvy, výlety jen tak nezapomnělo, vyhlásila jaroměřická Obecní knihovna letos již podruhé prázdninovou soutěž „Všudybyl a Všechnoznal“. Každý zaregistrovaný účastník (celkem 29) přijal sešit a výkresy, díky sponzorství fa.Scart. Do deníčků si postupně vlepovaly vstupenky z navštívených míst, razítka všemožných institucí, záznamy doplňovaly kresbičkami. Samozřejmě i návštěva knihovny byla potvrzena razítky (jeden záznam -1 bod), přečtená a zaznamenaná kniha měla hodnotu 10ti bodů, obrázky a různé výrobky (10 bodů), vytvořené za výjimečně deštivého počasí vyzdobily knihovnu.

Součástí soutěže bylo i vyplnění náročného testu z historie Jaroměřic, nad jehož odpověďmi museli přemýšlet společně s rodiči. Nic méně své výsledky předložilo v knihovně k sečítání bodů 23 dětí s velice pestrými deníčky, zcela správnými odpověďmi a vydařenými výtvory.

Nejaktivnější „Všudybyl“ Dominik Klvač, se při návštěvě Sv.Kopečku seznámil dokonce

s premiérem Hanácké Republiky panem Janem Řehákem. Protože to byla záležitost ojedinělá, pana Řeháka jsme si pozvali na ukončení soutěže ve středu 11.září 2012 v knihovně. Přijali jsme ho jako Hanáckého krále se svou budoucí královnou, aby záležitost měla pohádkový nádech. Dětem o založení Hanácké Republiky povyprávěl, odměnil jejich snahu milými pozornostmi a dokonce byl dohodnut výměnný výlet. Soutěžící mu rádi ukázali kde všude byli a co všechno znají o naší obci . Nakonec následovalo konečné vyhodnocení.

Všechny děti nebyly přítomné, neboť soutěžící byli i „přespolní“, dokonce 3 holčičky až z Francie. Nic méně všem náleží pěkná kniha, věnovaná společností Euromedia Group.

0.kategorie - předškoláci

1. místo Dominik Klvač 364 bodů

2. místo Matěj Mlčoch 174 bodů

3. místo Alyia Marouchi 164 bodů

1.kategorie – 1.-3. třída

1.místo Myriam Marouchi 295 bodů

2.místo Martin Křička 160 bodů

3. místo Josef Soural 117 bodů

2. kategorie – 4.- 6.třída

1. místo Nikol Kalasová 214 bodů

2. místo Denisa Mašínová 211 bodů

3. místo Kateřina Mlčochová 199 bodů

3.místo Vendula Křičková 199 bodů

3.kategorie – 7.-9.třída

1.místo Anna Souralová 127 bodů

2.místo Pavla Kovalíková 68 bodů

Všem vítězům i ostatním účastníkům blahopřejeme a vážíme si jejich prázninové aktivity.

Rodičům děkujeme za podporu a všem sponzorům za odměny.

Fotogalerie: Vyhodnocení soutěže Všudybyl a Všechnoznal