Všudybyl a Všechnoznal - prázdninová soutěž pro děti

01.10.2014 07:48

Nejen prázdniny, ale už i první měsíc školní docházky jsou minulostí. Zůstaly jen vzpomínky na příjemně prožité letní měsíce. Už třetí rok se děti zaregistrovaly v knihovně do soutěže

se Všudybylem a Všechnoznalem a vedly si zápisy o všech událostech, prožitých v červenci a v srpnu.

Zaplnily deníčky množstvím vstupenek, razítek, zápisů, obrázků, fotografií, pohlednic -
co záznam, to jeden bod. Pečlivě měly vypracované i čtenářské deníčky- přečtená a zaznamenaná kniha měla hodnotu 10ti bodů.
Test s 10ti otázkami z historie a současnosti obce byl opět těžký, ale za 10 bodů donutil děti

ke komunikaci s pamětníky nebo se zúčastnit procházky Jaroměřicemi s historikem Mgr. Schusterem.

Nyní je knihovna vyzdobena výtvarnými pracemi, které byly rovněž ohodnoceny 10ti -50ti body.

Zaregistrovalo se 22 dětí, z nichž 15 odevzdalo všechny splněné úkoly. Loňské vítězství znovu
potvrdil Dominik Klvač, nyní žák 2.třídy. Jeho soutěživou chuť cestovat, komunikovat při získávání razítek a zajímavých údajů i z četby ani letos nikdo nepředčil. Celkový počet 530 bodů mu zajistil jisté vítězství.

O druhá místa se podělili sourozenci Vendulka a Martin Křičkovi z Mor. Třebové za 330 bodů a
precizně vypracované turistické i čtenářské deníčky, stejně tak s  200 body se na třetích místech umístnili Matyáš a Kamilka Hrouzkovi a za nemnoho cestovatelských záznamů ale za 20 přečtených knih Anetka Valášková.

Velký podíl v celé soutěži mají i rodiče a prarodiče, kteří výlety s dětmi podniknou a financují.

Ze všech výsledků 15ti Všudybylů je zřejmé, že i rodiče se
soutěží baví a je pro ně samozřejmé se dětem věnovat. Vyhodnocení soutěže 11.září mělo
slavnostní ráz. Obecenstvo tvořily děti ze družiny a někteří rodiče.

Vítězové i ostatní soutěžící byli odměněni drobnými dárky.

S pozorností poblahopřála i zástupkyně MAS ( Místní akční skupiny) Jevíčsko a Moravskotřebovsko. Děti společně s knihovnicí poděkovaly především za společenské hry, který MASka poskytla knihovně
v rámci projektu "Nezapomeňte (se) vrátit".

A vy, milí cestovatelé a čtenáři, nezapomeňte se vždy vrátit do knihovny!

Fotogalerie: Všudybyl a Všechnoznal - prázdninová soutěž pro děti