Vítání jara

02.04.2014 17:55

Kde jinde bychom měli vítat jaro, když přímo v Jaro měřicích.

Každoročně se ve výstavní síni Centra života a podnikání snažíme zahájit příchod jara důstojně a vesele. Letošek nebyl vyjímkou, a to v neděli 30.března 2014.

Obvod prostoru byl vyzdoben obrazy pana Josefa Macka a Rosti Knápka. Kreativitu výstavy podtrhla ukázka z výrobní dílny korálkových šperků Evy Kopicové. Olejomalby, akvarely i enkaustika výtvarníků za Šumperka si našly v průběhu vernisáže i následné výstavy své obdivovatele. Některé z vystavených šperků choceňské výtvarnice se líbily natolik, že budou zdobit místní ženy a dívky.

Kulturní program vernisáže hodnotně vyplnil koncert dnes již známého a oblíbeného jevíčského pěveckého sboru CANTILO. Sbormistr Mgr. Luděk Klimeš spolu s 25ti vybranými sboristy předvedli průřez jejich současným repertoárem, složeným z různých hudebních žánrů.

Hosty zaplněná výstavní síň odměnila vynikající představení bohatým potleskem.

Na ukončení slavnostního zahájení výstavy byly na konci měsíce čtenářů jmenovány nejlepší čtenářky za loňský rok.

Staly se jimi: paní Lenka Geclová, Hana Valentová a Hana Žuborová; Renáta a Anetka Valáškovy (maminka s dcerou) byly vyhodnoceny jako nejlepší čtenářky rodiny.

Fotogalerie: Vítání jara