Večerní prázdninové čtení u studny ze studnice pohádek a příběhů

31.07.2015 23:36

Čteme v prázdninové středy společně u studny

V červenci se osvědčilo večerní čtení u studny pro děti. Poprvé nesměle přišlo 5 průkopníků a druhou středu již u studny sedělo 20 posluchačů. A nejen sedělo a poslouchalo příběhy z knihy Olgy Černé Kouzelná baterka. Děti se do příběhů živě zapojily a předváděly svou hrou přečtený text. Pohotově a vtipně odpovídaly na dané otázky knihovnice. A tak se bavíme všichni - malí posluchači ani po téměř dvou hodinách se nechtějí rozejít. V srpnu rozhodně budeme pokračovat. Takže vždy ve středu v 18.00 u studny ve dvoře knihovny v Centru života a podnikání, č.200.

...a pokračovalo se pravidelně každou středu.

Další vybraná a čtená kniha  byl příběh dětí z mateřské školky spisovatelky Evy Papouškové Kosprd a Telecí. Třetí titul "Středa nám chutná" předvedla už v říjnu loškého roku dětem ve škole sama spisovatelka paní Iva Procházková. My jsme čtení pojali opět zábavnou formou dokonce s ochutnávkou štrůdlu či jablíček. tu středu, kdy jsme chtěli knihu dočíst do konce a bylo už dost po večerní osmé nám vypnuli elektriku. Tak jsme dočítali opravdu v šeru a silou vůle, ale byli jsme všichni rádi, že Cilce zase jablíčka rostou na hlavě, Pralinka je zdravá a Slunečnice je zase zpět ve starých kolejích. Posledním čtením jsme si oživili jaroměřické pověsti, neboť ne všichni měli možnost projít se nočními Jaroměřicemi při Oživlých pověstech s průvodcem.

počkáme až se děti usadí v lavicích a pak budeme číst znovu. vždy ve středu v 16.30h.

Těší se na Vás

knihovnice Helena

Fotogalerie: Večerní prázdninové čtení u studny ze studnice pohádek a příběhů