Týden knihoven 2016 a besedy se spisovateli v Jaroměřicích

30.10.2016 21:00

Každým rokem bývá první říjnový týden v duchu čtenářství a knihovnických aktivit.

„Maraton čtení“, podporovaný Sdružením knihovnických a informačních pracovníků SKIP,

umožnil návštěvu spisovatelky paní Olgy Černé, která za dětmi z 1.-5.tř ZŠ přijela z jižních Čech.

V pondělí podvečer 3.10. jsme využily přítomnosti autorky a spolu s knihovnicemi a zájemci jsme se setkaly v přátelském duchu ve výstavní síni Centra života a podnikání. Paní Černá nás seznámila se svými zkušenostmi při práci s dětmi v knihovně v jihočeském Nadějkově, představila nám své knihy, povyprávěla o vzniku ilustrací. Druhý den následovalo setkání s dětmi z 1.-4.třídy v učebně ZŠ Jaroměřice. Děti některé z jejích knih už znaly (Kouzelná baterka, Jitka a kytka, Klárka a jedenáct babiček), proto se zájmem poslouchaly o vzniku příběhu, které mají ve všech případech propracovaný námět s velkou fantazií autorky.

Další besedy proběhly v následujícím týdnu, a to s paní Klárou Smolíkovou v úterý 11.10. 2016 pro 5. a 6. tř.(zábavné knihy, zaměřené na českou historii a významné osobnosti - Jak se staví město, Řemesla, Vynálezce Alva, Husův dům, Králík málem králem a řada dalších) a s panem Jiřím W. Procházkou, který velmi zaujal žáky 7.-9. tř. (oblíbená literatura pro dospívající čtenáře a milovníky dobré sci-fi, fantasy, hororu či detektivek)

Při půjčování knih si na vydařené besedy vždy vzpomeneme, snad se i spisovatelům v našem kraji líbilo.

Fotogalerie: Týden knihoven 2016 a besedy se spisovateli v Jaroměřicích