Tradiční výstava Betlémů

28.12.2012 21:08

byla letos málem ohrožena, jelikož snad všechny byly propůjčeny a zadány.

Až díky doporučení z Infocentra z Konice na přerovského pana Stanislava Dostála naděje na postavení rozmanitých figurek opět zazářila. Pan Dostál je velkým sběratelem papírových Betlémů, má jich na tři stovky, všechny pečlivě zpracované a navíc byl ochoten část sbírky propůjčit

Tak jsme mohli v Jaroměřicích tentokrát shlédnout výtvarné zpracování mnoha našich předních výtvarníků.. Milým překvapením byla ochota zapůjčit k výstavě domácí Betlémy pana Smítala ze Šubířova, pana Mgr. Jordána či pana Ladislava Sekaniny. Odlišnými a dominantními byly nově vytvořené Betlémy, malované na kamenech, paní Mirky Buryškové z Borotína. Pýchou výstavy byl Betlém jaroměřického autora Daniela Vávry, který ho namaloval a se svými spolužáky z 9.třídy sestavil.

Barevná pestrost výstavy se líbila především dětem od nejmenších až po deváťáky.

Návštěva betlémské výstavy, poslední z šesti výstav v roce 2012,  se stává tradičním pozastavením v uspěchaném předvánočním čase.

Fotogalerie: Tradiční výstava Betlémů