Tóny barev

03.10.2013 10:19

Již po několikáté a tentokrát první zářijové nedělní odpoledne rozjasnily výstavní síň obrazy malíře pana Petra Bernarda.

O panu Bernardovi je již známo, že je také výborným básníkem, což nám všem zúčastněným předvedla kapela Staré železo, kterou básně velmi zaujaly a člen kapely František Václavek se pustil do jejich zhudebňování. Po letech práce jsme mohli shlédnout a vyslechnout jejich společné snažení, které nám všem pohladilo mysl i duši.

Poněkud zamračené počasí rozehnala kapela God bless jazz, která vystoupila na dvoře. Jazzové skladby doplnily pohodu nedělního odpoledne.

Během programu měli návštěvníci možnost zakoupit si výrobky dětí ze Speciální ZŠ, MŠ a praktické školy z Moravské Třebové. Každým zakoupeným kouskem ať už malovanou miskou nebo knoflíkem pro štěstí návštěvníci děti podpořili.

Jana Václavková

Nedělní odpoledne 1.září 2013 v prostorách výstavní síně a dvora Centra života a podnikání v Jaroměřicích bylo v režii studentky Střední školy uměleckomanažerské, s.r.o., Brno, Jany Václavkové. Dokonale skloubila výtvarné, hudební i manažerské vědomosti v jeden celek. Pro svůj maturitní projekt se jí podařilo získat i sponzory. Především finanční podpora fa.Monarc a pomoc rodiny k přípravě vynikajícího občerstvení, jako součásti vernisáže výstavy obrazů Petra Bernarda, byly přínosem k úspěchu příjemného setkání výtvarníků, hudebníků a mnohých hostů. Je zajisté milým poznatkem, že s nastupující mladou generací kulturní dění nezanikne.

Fotogalerie: Tóny barev