Tervetuloa Suomeen – Vítejte do Finska

25.11.2013 00:54

„Ve Finsku“ přivítaly účastníky besedy dvě příjemné studentky v pátek 15.11.2013 ve výstavní síni CŽP. Studentka Gymnázia v Mor. Třebové, jaroměřická Renata Štaffová a finská studentka Milla přišly do knihovny začátkem října s návrhem uskutečnit prezentaci, kdy slečna Milla z finské prestižní školy v Hämeenlinně zahájila výměnný pobyt. V rodině Renatky je ubytovaná celé tři měsíce - do 21.12. Renata vycestuje do Finska začátkem února příštího roku a i ona bude sdílet s Millou studium, volný čas, povinnosti i zábavu, které mají studenti ve Finsku.

Děvčata komunikují v angličtině a v tomto jazyce prezentovala Milla svou rodnou zemi – polohu, historii, památky, přírodní zajímavosti, školství, současnou hudbu, oblíbená jídla, záliby mládeže.

Dotazy nebraly konce a Renatka po celou dobu trpělivě tlumočila.

Pro obě studentky byl podvečer náročný, ale získaly příjemný pocit z toho, že obecenstvo mělo velký zájem a samy si vyzkoušely veřejné vystoupení. Přejeme Renatce, aby byla ve Finsku stejně spokojená, jako je Milla u nás.

Fotogalerie: Tervetuloa Suomeen – Vítejte do Finska