Tajúplná Afrika s Márovými

02.04.2014 17:53

Cestopisných besed není nikdy dost, jsou jedny z nejnavštěvovanějších ve výstavní síni CŽP.

Rodinu Márových zveme každý druhý rok. Procestovali jsme s nimi Nový Zéland (2008), Japonsko (2010), Ekvádor a Galapágy (2012) a letos jsme projeli s panem Jiřím, paní Alenkou a jejich hendikepovaným synem Jirkou Afriku- přesněji JAR, Namibii, Botswanu a Zimbabwe.

Promítnutím videozáznamů a fotografií jsme uviděli divočinu i poušť, Kapské Město i vesnici s tradičně žijícími Himby. Dobrodružné zážitky při setkání s africkou zvěří i v nás vyvolaly obavy, slonní obklíčení bylo jistě tím nejnebezpečnějším poznáním. Zreprodukovaná krása Viktoriiných vodopádů nás mj.okouzlila ve výstavní síni v pátek 21. března 2014.

I tentokrát přijel do Jaroměřic s rodiči Jirka. Setkáváním s účastníky besed je jeho život pestřejší a spolu se všemi vzpomíná na cestovatelské zážitky. Přejeme Jirkovi, aby se jeho komplikovaný zdravotní stav zlepšil nebo zůstal alespoň takový jaký je, aby mohli všichni společně navštívit plánovanou cestu do západní části Francie.

Fotogalerie: Tajúplná Afrika s Márovými