Pohádkový les 2013

30.06.2013 19:17

Jednou z nejvýznamějších akcí nejen v Jaroměřicích ale v celém regionu Malé Hané se bezesporu stává procházka z pohádkového království Obecní knihovny přes jaroměřickou Kalvárii až do cíle- na hřiště Na Čtvrtničkách.

Tradice, neutuchající zájem těch maličkých, ale i dospělých, vytrvalá obětavost širokého pořadatelského týmu přinesla v letošním šestém ročníku „sladké ovoce“.

Počet 300 registrovaných, doufejme i spokojených dětí, je proti minulým ročníkům nejvyšší.

Základní scénář – hledání ztracené princezny-je prozatím neměnný. V průběhu trasy zaznamenali pamětníci několik změn na 24 pohádkových stanovištích. Dlouhý, Široký a Bystrozraký pomáhali hned před „Dvoustovkou“ v orientaci nově příchozích. Kocour v botách s Frantíkem vyměnil loňskou Nastěnku s Ivánkem. Kočárek s nově narozeným Cipískem byl pro malé děti překvapením.

Letos pan Šubíř se svou chotí vítali na Kalvárii procházející hosty před skvostně opraveným kostelem Povýšení sv. Kříže. Aby se dětem dostal do podvědomí význam tohoto 300 let starého poutního místa, odpovídaly Šubířům na několik otázek. Noví včelí medvídci ještě obohatili trasu na delší proluce před Čtvrtničkami. Na většině zastaveních (mimo jmenované) si už samy pohádkové bytosti připravily pro děti drobná překvapení. Tím nejkrásnějším byla ovšem nalezená krásná princezna Jarmilka a balíček sladkostí od Pána lesů, který princeznu zajal.

Především to bylo letos tak nevyzpytatelné počasí, které přispělo k úspěchu celého sobotního slunečného odpoledne 22.června 2013.

Zaujetí pro dobrou věc ze strany školy, SRPŠS, Sboru pro občanské záležitosti, místních hasičů, finanční podpory Obce, přípravy trasy pracovníků veřejně prospěšných praci, zajištění výborného občerstvení, výtvarných dílen- keramické, skládání z papíru,malování na obličej, zaplétání copánků, taneční vystoupení malých mažoretek a sólová skladba, vystoupení kroužku lidových tanečků Věneček, zajištění vodění koňů, skákacího hradu, prohlídky vojenské a hasišské techniky – to vše podpořilo účast a snahu 70ti pohádkových postav, rozestavěných po dlouhé cestě malebnými Jaroměřicemi.

Snad návrat do pohádek si rádi zopakují všichni i přítí rok – pořádající i hosté. Nové inspirace i pomoci jsou ve škole či v knihovně vítáni.

I vy se těšíte na 7. ročník pohádkového lesa???

PS.: Ve fotogalerii jsou z kapacitních důvodů publikovány pouze fotografie pohádkových postav, které došly v průvodu až do cíle na hřiště na Čtvrtničkách. Záběry z trasy jsou uvedeny na www.jaromerice.cz