Pasování na čtenáře

26.11.2012 01:37

Každoročně ve sváteční den 17. listopadu  slaví svátek v Jaroměřicích i začínající čtenáři.

Vždyť celé období, v němž se naučili číst, zaslouží pochvalu a poděkování nejen samotným 13ti druháčkům zdejší Základní školy, ale především paní učitelce Mgr. Ivaně Bartošové a rodičům, kteří trpělivě s dětmi „slabikovali“. Dnes už mnozí přečtou krátké texty a dokonce i útlou knihu.

Jsou to právě knihovnice a jejich Sdružení knihovnických a informačních pracovníků, které toto Pasování na čtenáře ve všech knihovnách podporují. Naučit chodit děti vybírat vhodné tituly z velkého množství nabízených knih je velkou radostí a předností pro práci knihovnic.

V Jaroměřicích se celého odpoledne účastní jak zástupci z řad učitelů, SRPŠS, ale i rodičů, kteří připraví pro děti bohaté občerstvení.

Slavnostní akt Pasování probíhalo na zámku v obřadní síni Obecního úřadu za přítomnosti  místostarostky Mgr. I.Glocové a Královny pohádek paní Najerové. Pošťák  Kolbaba – J. Dufka- nechyběl ani letos a v brašně měl opět 13 obálek s úkoly, které malí čtenáři v průběhu odpoledne plnily v prostorách zámku, cestou do CŽP, v knihovně a ve výstavní síni. Ve 13.obálce byl očekávaný úkol, který děti vyzývá k vyhledání pokladu. Moc práce jim nalezení nedalo. Knihy Miloše Kratochvíla Školníci, věnované z projektu SKIP „Už jsem čtenář“, pamětní listy, časopisy, drobnosti od sponzora a průkazky do knihovny, které si děti mohou na rok zdarma zaregistrovat, doufejme, udělaly velkou radost.

Biskupická i jaroměřická knihovnice provázely děti celým odpolednem. Obě se těší, že knihovna bude cílem jejich zájmu i v budoucnu.

Fotogalerie: pasování na čtenáře