Noc s Andersenem

05.04.2014 07:39

Zpráva z 9. Noci s Andersenem

v Jaroměřicích ,

 

které se zúčastnilo 55 dětí, 10 dospělých a mnozí ochotní pomocníci.
Slavnostně jsme zahájili v Obecní knihovně, lépe řečeno v prostorách dvora, protože bylo velice příznivé počasí.
Komisař Vrťapka, průvodce letošní noci, představil sebe a celou historii jeho rodiny.
Tři dívky seznámily s autory Vrťapkových bezvadných spisů - Petrem Morkesem a Pavlou Etrychovou.
Jako každý rok, i letos přišel sám pan Andersen v celé své parádě.
Společně s dětmi odešel ke škole, kde dohlížel na zasazení pohádkových ozdobných keřů – pohádkovníků- před budovou ZŠ.
Hned při zahájení Vrťapka žádal děti o pomoc při pátrání nezvladatelných případů, čehož se velice rády a zodpovědně zhostily v průběhu večera.
Nocležníky navštívil pan Marcel Prchal, vedoucí kynologického kroužku, se svou dcerou Evou, vystudovanou pečovatelkou o psy. Spolu s nimi přišel na odiv krásný retrívr a maličké štěně kolie. Děti povídání zaujalo a tak si pejci i trochu zdřímli.
Souvislost s komisařem Vrťapkou byla podtržena i tím, že si děti vytvořily líbivý potisk na trička přes šablonu s Vrťapkovou hlavou a stopami.
Nejvíce oblíbená a očekávaná je každoročně stezka odvahy. Vzhledem k teplému počasí, mohli stateční stopaři projít kus Jaroměřic a vyhledat schovaná písmena, z nichž složili tajenku.
Po krátkém odpočinku a samozřejmě občerstvení, které připravily hodné paní kuchařky, na ně čekala trenérka zumby Andrea Kosinová a děti se k nevíře neunavovaly.
Nakonec s četbou  ve čtyřech třídách těžce usínaly. Některým se to nepodařilo ani do rána.
Ráno se někde i cvičilo a při téměř plném vědomí se posnídalo. Děti přijaly sponzorské dárky fa S-cart a potištěná trika, které si s hrdostí navlékly.
3x ZDAR Noci s Andersenem. Opět vydařené nocování s mnoha pestrými zážitky. Příští rok určitě opět připravíme v Jaroměřicích  NsA již po desáté!
 

 

Fotogalerie: Noc s Andersenem