Noc s Andersenem 31.3.-1.4.2017

17.04.2017 18:18

17. ročník pohádkového programu, v Jaroměřicích- 12.ročník „Noci s Andersenem“ je zdárně za námi! Letos nocovalo 42 žáků 3.-5.tř., 4 z Třeskoprsk, 8 deváťáků, 6 dospělých, celkem 60 spáčů.

I do naší ZŠ Jaroměřice zavítali hrdinové Čtyřlístku Fifinka, Bobík, Pinďa a Myšpulín z Třeskoprsk . Akce na naší škole začala v 16 hodin. Všichni účastníci (3. – 5. ročník) nejdříve navštívili místní knihovnu. Tam již na nás čekaly paní veterinářky MVDr. Jana Brtníková a MVDr. Lucie Jančová, které děti seznámily se svými pejsky a poradily, jak se chovat k domácím mazlíčkům. Samozřejmě také vyšetřily naši čtveřici z Třeskoprsk. Celá „veterinární“ návštěva byla velice zajímavá a zábavná. Dále se děti přesunuly zpět do školy, kde si po večeři poslechly a shlédly prezentaci našich knihovnic a ,,pana Andersena“ v podání Heleny Neuerové. Zde jsme se dozvěděli spoustu užitečných informací ze života pana spisovatele. Děti měly také úkoly k tématu, které s radostí řešily. 180ti letou pohádku Císařovy nové šaty přečetli Myšpulín s Bobíkem. Večerní stezka odvahy byla pro všechny to nejočekávanější. S pomocí pedagogického sboru, starších žáků a samozřejmě rodičů bylo možno tuto stezku odvahy uskutečnit. Večerní soutěže, kolektivní hry a drobné výtvarné práce bavily nejen děti, ale i pedagogy. Sobotní ranní loučení bylo pro všechny nemilé. Každý účastník dostal upomínkové dárky, za které děkujeme Obci Jaroměřice, firmě S-Cart a nakladatelství Čtyřlístek. Poděkování za přípravu jako vždy chutného jídla posíláme do školní kuchyně a maminkám. Vzpomínáme na andersenovský program a již teď se těšíme na další rok.

Mgr. Kateřina Továrková

Fotogalerie: Noc s Andersenem 31.3.-1.4.2017