Nejlepší čtenářky v Krajské knihovně v Pardubicích

26.05.2013 23:41

Přijali jsme pozvání na vyhodnocení dětského Čtenáře roku 2013, které se uskutečnilo ve středu 27.března 2013 v Krajské knihovně v Pardubicích.

Protože byla možnost využít dopravu autem, spolu s vyhodnocenou nejlepší čtenářkou jaroměřické knihovny Natálií Abrahámovou se slavnostního obřadu i návštěvy knihovny mohly zúčastnit i dvě v pořadí další úspěšné čtenářky – Kateřina Mlčochová a Zuzana Hlaváčová.

Kriteriem pro výběr nominovaných nebyl jenom počet přečtených knížek, ale i např. aktivní účast a zapojení čtenáře do akcí v knihovně. Za východní Čechy bylo nominováno celkem 13 čtenářů, vítězkou se stala desetiletá Michaela Kolářová z Místní knihovny v Častolovicích.
Losovací osudí naší Natálce nepřálo natolik, aby se dostala do Prahy na natáčení přímého přenosu pořadu Magnesia Litera, i tak byla spokojená i s návštěvou Pardubic.

Obrovská knihovna, ve srovnání s naší malou obecní, děvčata přímo ohromila. Technické vybavení i zásoby všech atraktivních titulů z jejich oblíbených literárních žánrů děvčata s nadšením prohlížela.

Zbyla chvíle i k procházce po nádvoří pardubického zámku.

Doufejme, že děvčatům zůstane na slavnostní odpoledne příjemná vzpomínka a touha po čtení je nikdy neopustí.

Obecní knihovna dále vyhodnotila z dospělých čtenářů paní Lenku Geclovou a z nejmenších čtenářů za časté návštěvy knihovny Patrika Dostála.

Všichni vyhodnocení byli odměněni knihami, které věnovala Euromedia Group.

Fotogalerie: Nejlepší čtenářky v Krajské knihovně v Pardubicích