Módní přehlídka modelůvýtvarnice I.Vlachové a krajky Ivy Vanžurové

31.07.2015 23:31

Módní přehlídka na Dvoustovce

 

Velké přípravy, nesnesitelné vedro, obětavost a navzdory všemu spokojený úsměv modistek i manekýnek – to je charakteristika letního odpoledne 5.7.2015.

Co nikdy neovlivníme – je počasí. Jak nám pokazil začátek Pohádkového lesa déšť, tak naopak vysoká teplota vzduchu odradila mnohé hosty. Mohli sice tušit, že právě nově opravená stodola bude využita k posezení a střecha nad hlavou zastíní rozpálené slunce.

Svou poslední výtvarnou tvorbu připravily pro zdejší manekýnky zrovna dvě výtvarnice.

První přehlídka patřila brněnské modistce Ivaně Vlachové. Letní batikované, ručně malované, sváteční oděvy i šaty pro denní nošení, společenské modely z řezaného sametu, doplňky z hedvábí i šité kabelky- to byla vizitka mladé výtvarnice, která se prezentovala i v loni pod rodným příjmením Kolmačková. Velká část její tvorby je vystavena do konce července ve výstavní síni.

Ve druhé části předváděly dívky a ženy šperky a doplňky z paličkované krajky, krajkou ozdobené kabelky, batikované a malované hedvábné šály a tuniky, precizně vytvořené klobouky, vesty, přehozy a límce ke společenským šatům. Autorka ing. Iva Vanžurová již několikrát svou pečlivou práci předvedla a i tentokrát překvapila novinkami.

Manekýnky, zvláště ty nové z dvanácti, sice trémou zpočátku trpěly, ale příjemné obecenstvo jim pomohlo obavy rozptýlit. Holčičky i letos s radostí předvedly část kolekce paní Vlachové.

Hudební zázemí a posléze i country písničky k poslechu zahrála skupina PROČ NE BAND

z Moravské Třebové. Svižné taneční vystoupení v moderním rytmu předvedly Adéla Hrouzková a Natálie Finsterlová, žákyně A.Dosedlové ZUŠ Jevíčko.

O nápojový režim se postarala skupinka Prima Restorante svými lahodnými a hlavně dokonale chlazenými drinky. Teplo navíc sdílela děvčata ze SPOZ při přípravě výborných langošů.

Aby se děti nenudily, přivezla s sebou paní Vlachová materiál ke karnevalové dílničce, kterou zkušeně vedla paní Pavlína Lišková.

I když zúročení náročné přípravy mohlo být co se návštěvnosti týká, dvojnásobné, DĚKUJEME za nadšení a příjemnou atmosféru, která zde byla i přes vedro vytvořena.

Všem, kdo se lehce i více zapotili přípravou i v průběhu této neděle, patří velké poděkování.

Za podporu Obce a pojišťovně Generali patří rovněž dík.

 

Fotogalerie: Módní přehlídka modelůvýtvarnice I.Vlachové a krajky Ivy Vanžurové

Fotogalerie: Módní přehlídka modelůvýtvarnice I.Vlachové a krajky Ivy Vanžurové