12.07.2013 23:14

Letní prázdninové dny jsme zahájili v Centru života a podnikání přehlídkou letních oděvů, malovaných letovickou výtvarnicí Ivanou Škrancovou.

Její výtvarný styl, slučující se s přírodními motivy s jednoduchými detaily, které v celku tvoří zajímavé bordury se líbily nejen předvádějícím manekýnkám, ale i hostům. Ušité modely především z bavlny a jiných přírodních materiálů si podle své fantazie dobarvuje, batikuje, dokresluje - prostě kouzlí do velice originálních a zdařilých výsledných kreací.

Návštěvnost, bohužel, opět odradila náhlá změna počasí, ale módní přehlídka se nakonec mohla uskutečnit ve dvoře. Hudba skupiny Defekt navodila optimističtější náladu a kvalita provedení líbivých skladeb dodala odpoledni slavnostní ráz.

Precizní sólové vystoupení mažoretky Martiny Mackerlové sklidilo zasloužený potlesk.

Touto událostí byla zahájena výstava předvedených šatů, triček, tunik a velkých hedvábných šál. Výstavní místnost paní Škrancová doplnila navíc další svou tvorbou, a to skleněnými vitrážemi, jejichž zářivá barevnost rozjasnila střed síně. Drobné vitráže byly téměř záhy prodány, ale ty větší obdivují hosté i nadále.

Současně jsou vystavovány i olejomalby mladé, velmi nadané výtvarnice Lucie Wrbové, která žije v nedalekých Chornicích. Jsme rádi, že moderní obrazy mohou vidět hosté výstavy i v Jaroměřicích. Výstavu můžete shlédnout do 9. srpna v půjčovní době knihovny.

Fotogalerie: Módní přehlídka a výstava oděvů, vitráží výtvarnice Ivany Škrancové a obrazů Lucie Wrbové