Lovci perel

24.02.2014 00:17

Čtenářská soutěž pro děti „ Lovci perel“ získala v jaroměřické knihovně velkou oblibu. Projekt zahájila Knihovna města Hradec Králové před dvěma lety. Děti z jaroměřické školy se do soutěže zapojily prostřednictvím knihovny od letošního roku. Smyslem projektu je motivace dětí k pozorné četbě vybraných knih- perlorodek. Spolu s vypůjčením označeného titulu dostanou pracovní list se 3-5ti otázkami z obsahu knihy. Pokud po přečtení správně písemně odpoví, „vyloví si perlu“ a navlečou si ji na jménem označenou šňůrku. Pokud samostatně odpoví na i na dobrovolné otázky, získají bankovky – moriony, které si střádají a na konci roku si je budou moci vyměnit za dárečky, které knihovna, jak doufá a věří, získá od sponzorů.

Díky výrazné pomoci učitelek českého jazyka se podařilo děti dostatečně podnítit a teď už je na čtenářích, kolik perliček navlečou. Knihovna je už nyní ozdobena 60ti šňůrami na nichž je někde teprve 1, někde dokonce již 20 perel. Soutěž přivedla mnohé děti pro knihu poprvé, zdatní čtenáři návštěvnost ještě znásobují. Doufejme, že jim zájem a soutěživost vydrží po celý rok.

Touto cestou vyslovuji poděkování dospělým čtenářům za trpělivost, když musí někdy odpoledne chvíli počkat, než se dostanou k zaznamenání jejich výpůjčky.