LOVCI PEREL 2014

01.10.2014 07:35

V Obecní knihovně Jaroměřice, která má k 1. září 270 čtenářů, z toho 85 dětských, se zapojilo do čtenářské soutěže "Lovci perel" od ledna 2014   68 dětí. V rámci projektu si vypůjčily celkem 757 knih s danými otázkami, označených značkou "perlorodka",což je úctyhodné číslo, které zdárně ovlivní i celoroční statistiky. Po kontrole písemně zodpovězených otázek si vylovily 757 perliček, které si navlékají postupně na šňůry.

1- 3 knihy- perlorodky si vypůjčilo   29 dětí

4 - 83 knih - perlorodek si vypůjčilo   39 dětí

Prozatimní pořadí prvních pěti lovců:

1. Nicole Kalasová                            83    nyní 7.tř.

2. Aneta Valášková                           74           3.

3. Patrik Dostál  (s maminkou)         47            5.

4. Továrková Karolína                       39            4.

4. Lexmanová Anežka                       39            7.

5. Zverbíková Jana                              36           7.

Za vedlejší nepovinné otázky, vyplněné v jedné perlorodce, jsou čtenáři odměněni stovkou morionů (což je speciální bankovka)- je tedy rozdáno cca 75 000 morionů.

Je pravda, že prvotní euforie opadla a zůstali stejně věrní jenom dobří čtenáři. Je taky pochopitelné, že na vesnici s příchodem jara, vyměnili zejména kluci knihu za fotbalový míč. Ale i počáteční nadšení je započítáno, třeba ještě něco doženou v říjnu a v listopadu.

Celoroční soutěž bude ukončena začátkem prosince, kdy si Lovci perel vymění své moriony za
sponzorské dárky.

Co je hlavní, že lovce soutěž baví a rádi do knihovny chodí. Navíc, a to doufejme, že nejdůležitější smysl projektu, vylovit z textů knih to podstatné, se naplňuje.

Fotogalerie: LOVCI PEREL 2014