Letní škola kreslení 3.-7.8.2015

10.08.2015 00:33

- úspěšná novinka letošních prázdnin!

Paní Britt-Marie Pazdírek se narodila ve Švédsku, v současné době žije v Californii a  letošní léto prožívá v Jaroměřicích. Vystudovala mj.dějiny umění a kresbou se zabývá odedávna. Svůj volný čas věnovala za své přítomnosti malým dětem a dospělým v prvním srpnovém týdnu.

Trpělivě a srozumitelnou češtinou předávala své výtvarné schopnosti. Dopoledne byly určeny pro děti  a odpoledne pro dospělé.

Počet dětí se pohyboval mezi 10- 14. I s tak velkou skupinou si Marie poradila! je pravda, že hodina před polednem nebyla naprosto soustředěná, ale volnost patří k výuce kresby. Během týdne vzniklo množství milých obrázků, které byly vystaveny ve stodole při vernisáži a karnevalu. Na začátek i ukončení výuky zazněla písnička Zd.Svěráka o kreslení, kterou s velkým poděkováním zazpívaly děti na závěr kurzu i na zahájení výstavy v pátek 7.8. Většina malých výtvarníků se zde sešla v maskách na letním maškarním karnevale, který byl uspořádán jako volné pokračování vernisáže.

I dospělí si kreslení užívali. Nesešlo se jich tolik jako dětí. Ti už tvořili pečlivě a neuspěchaně. Lektorka měla z jejich zájmu a talentu radost.

Jejich práce jsou vystaveny spolu s obrazy B-M Pazdírek ve výstavní síni CŽP.

Všichni si vzájemně slíbili pokračování v příštím roce.

Fotogalerie: Letní škola kreslení 3.-7.8.2015