Letní podvečer na Dvoustovce

27.08.2012 22:29

Před sobotou  i po sobotě  bylo slunné horké počasí. Pouze v dlouho plánovaném termínu –

v sobotu 11.8.2012 - si od rána sluníčko hrálo s deštěm na schovávanou.

Přípravy na příjemné venkovní posezení ve dvoře musely být nakonec přesunuty do výstavní síně. To změnilo celý program akce. Hudba byla odvolána, barmanská šou se neuskutečnila. Komu stísněnější podmínky nevadily, byly dámy z Mohelnického spolku ručních řemesel.

Jejich módní přehlídka se stala součástí probíhající Letní školy paličkování.

Jaroměřická lektorka ing. Iva Vanžurová s mohelnickými krajkářkami již několikrát spolupracovala a doporučila ukázku jejich tvorby.

Obecenstvo vidělo nápaditou a vkusně zakomponovanou paličkovanou krajku do různorodých oděvů, kabelek či klobouků.

Příjemné dámy sklidily obdiv a zasloužený potlesk.

Překvapením podvečera bylo vystoupení orientální tanečnice – paní Mileny Popelkové. V místě svého bydliště vystupovala poprvé, ale přesvědčila, že obavy byly zbytečné, neboť i její vystoupení bylo odměněno potleskem. Nakonec část skupiny Homoguru a host Dalibor Mucha přece chvíli pro zpříjemnění zahráli.

Míchané nápoje  Mgr. Kamila Hégra z Jeseníku v chladném počasí „nešly na dračku“jako jindy, ba i těsto na langoše pořadatelkám ze Sboru pro občanské záležitosti zůstalo nezpracované.

Nevadí... příště pršet jistě nebude!

O to více děkují pořadatelky všem neodrazeným hostům za účast.