Krátká statistika z Obecní knihovny Jaroměřice za rok 2014

04.02.2015 08:52

Je velkou radostí pro každou knihovnu, když je v ní živo a je hojně navštěvována.

Jaroměřická to štěstí má a loni registrovala 307 čtenářů, z toho 108 dětí. Od osmi let platí čtenáři každoročně registrační poplatek 30,- Kč.

Počítač zaznamenal 8 844 výpůjček, k tomu 830 časopisů a 420 knih, které se převezly z jiných knihoven (MVS), aby byli uspokojeni i náročnější čtenáři -celkem 10 094  výpůjček, z toho 2 987 dětských.

Čtenáři si mohou vybírat ze 7 734 svazků, včetně výměnného fondu, který se 4x ročně obměňuje z jevíčské, výborně spolupracující knihovny. Za částku 27 000,- Kč, kterou poskytuje každoročně obec, bylo zakoupeno 130 nových knih, některé zajímavé a nepoškozené byly zařazeny

z Burzy knih. Je zde k dispozici i předplacený časopis Burda a Floristika, dále pak starší ročníky zájmových periodik.

Půjčovní doba je v pondělí a ve středu  9.00-11.00 a 13.00 - 16.00 a v pátek 13.00 - 18.00 hodin, tzn. 15 půjčovních hodin týdně.

Z domova si pohodlně můžete vyhledávat či rezervovat tituly v on-line katalogu na webu knihovny www.knihovna.jaromerice.cz nebo obce www.jaromerice.cz. Jak s katalogem pracovat, poradíme v knihovně nebo na emailu knihovnajaromerice@centrum.cz

nebo na novém mobil.č. 778 086 380.

Minulý rok pokračoval v již "zajetých kolejích". Mnohé akce získaly tradici a hosté je každoročně očekávají, nad některými novými byli příjemně překvapeni, stejně jako pořádající knihovna.

Začlenění do projektu MK "Knihovna 21.století" znamenalo 16ti tisícovou finanční podporu s 50ti% účastí obce. I zapojení do projektu "Nezapomeňte (se)vrátit" bylo šťastnou volbou, neboťknihovna získala účelné vybavení.

Při rozboru, který je uveden na webu knihovny, bylo sečteno 98 akcí s účastí 9 174 zájemců.

Díky velké podpoře Obce, SPOZ, ZŠ, přátelům knihovny a sponzorům může knihovna vyvíjet takovou činnost, jakou prezentuje.

Čtenářům i přátelům za přízeň děkuje

knihovnice Helena Vykydalová