Jednodenní zájezd do Drážďan

27.05.2013 00:07

v sobotu 11.5.2013 se nadmíru vydařil. Předběžný výrazný zájem poněkud před datem odjezdu poklesl, ale místa byla až na jedno plně obsazena. Případný následující termín 8.6. se již zájemci nezaplnil.

Autobus fa Matocha s cestujícími z Jaroměřic a blízkého okolí s „dvorním“ průvodcem panem Janem Valíčkem zaznamenal poznání dalšího významného města, tentokrát historického klenotu Saska v SRN, ležícího zhruba 50 km od hranic.

Snad nejvíce překvapil válkou zničený a v r.2005 znovudobudovaný kostel „Frauenkirche“. Nezapomenutelný byl i Fürstenzug - Knížecí průvod –

nástěnný obraz složený z porcelánových kousků podél Augustovy uličky. Na dílo bylo použito celkem 25.000 kachlíků míšeňského porcelánu a je největším porcelánovým obrazem na světě.

Brühlova terasa poskytla kompletní vyhlídku na celý horizont historie Drážďan.

Zájemci o umění navštívili Zwinger, a to jak obrazárnu, muzeum porcelánu, tak i matematicko -fyzikální muzeum, technicky založení zašli raději do technického muzea. Každý si mohl z nabídky průvodce vybrat, co ho zajímalo.

Naštěstí se všichni beze ztrát sešli v daný termín u autobusu a se skvělými zážitky usedli ke zpáteční cestě.

Fotogalerie: Jednodenní zájezd do Drážďan