Jaroměřice očima výtvarníků a fotografů v minulosti a v současnosti

27.05.2013 00:21

Poněkud složitě byla nazvána výstava, která je nainstalována ve výstavní síni Centra života a podnikání od 17.května do 14.června 2013.

Od pouťových dnů se těší velkému zájmu návštěvníků. Jsou zde ke zhlédnutí obrazy Josefa Marka, Karla Schobera, Oty Millara, Vladimíra Pařila, A. Ondrouška, věrně zachycující tvář naší obce v časech minulých. Současnost mohou hosté srovnat v dílech dnešních výtvarníků, ing. Václava Marka, Mgr.Zuzany Pazdírkové, Jiřího Lípy, akad. malířky Květy Jadrníčkové, Petra Bernarda a žáků ZŠ Jaroměřice.

Dobové fotografie Fr. Doseděla, Eduarda Popeláka, hodnotná sbírka pohlednic Mgr. Michala Schustera, foto z archivů několika pamětníků i alba OÚ nedovolí návštěvníkům výstavu jen tak proběhnout. Zvětšená mapa naší obce z nedávno vydaného bulletinu slouží k orientaci mezi významnými místy, doloženými fotografiemi Jana Hlaváče. Zvětšenina leteckého záběru Jiřího Lexmana na celkový pohled nově opravené Kalvárie je velice zdařilá.

Nechybí zde paličkovaná krajka ing.Ivy Vanžurové „Brána Ecce homo“. Několik druhů keramických kachlí Dany Novákové s motivy dominant Jaroměřic se nabízí dokonce k prodeji.

Současně je v nabídce nová publikace 300 let Kalvárie autora Michala Schustera a Poutní místo Kalvárie autora Miroslava Štrycha.

Poděkování všem laskavým majitelům, kteří ochotně svá díla a fotografie propůjčili a zvl. poděkování panu ing. Václavu Markovi za pomoc při instalaci obrazů.

Na návštěvu výstavy si určitě udělejte čas, zpřístupněna je v půjčovní dny knihovny, popřípadě po dohodě i jindy.

Fotogalerie: Jaroměřice očima výtvarníků a fotografů v minulosti a v současnosti