Jan Tomšíček a jeho cesta po Africe

30.05.2014 21:55

Vášnivého cyklistu Jana Tomšíčka zahlédneme v posledních letech na silnicích našeho regionu často, neboť již delší čas bydlí v Jaroměřicích. Cestuje, píše o zážitcích z cest a buduje zde nový domek.

V Africe bychom ho ale nepotkali, protože tam se dostane pouze minimum zdejších. Pan Tomšíček i v pokročilém věku nepatří k pohodlným. Před koncem roku 2012 se vydal do Afriky znovu po dvaceti letech.

Procestoval na kole tentokrát jižní Afriku spolu s pražským cyklistou, který požádal zkušeného cestovatele o doprovod. Vrátil se tedy na známá místa a postupně zjišťoval pokrok či ztrnulost tamního prostředí.

O všechny zážitky z této dobrodružné cesty se pan Tomšíček podělil s hosty přednášky ve zcela zaplněné výstavní síni CŽP ve středu 21.května 2014. Obsáhlá fotodokumentace doplnila zajímavé vyprávění.

I o této cyklistické expedici sepsal knihu s názvem Afrikou na kole po dvaceti letech. Pět jeho vydaných knih je v místní knihovně dostupných, nyní bude soubor doplněn i o poslední titul.

Fotogalerie: Jan Tomšíček a jeho cesta po Africe