Indiáni Amerických prérií

04.10.2013 23:04

Dalším dárkem v Týdnu knihoven pro čtenáře i nečtenáře knihovny byla další z cestopisných přednášek.

S Mgr.Karlem Kocůrkem jsme naposledy navšívili Nepál. Tentokrát, v pátek 4.10.2013, cíl cesty byli „Indiáni amerických prérií“

„V červnu 2009 se Karel Kocůrek zúčastnil čtyřčlené výpravy do USA.Cílem byly indiánské rezervace severních prérií a národní parky.Navštívili indiánskou rezervaci Severních Šajenů a Vran v Montaně, kde měli možnost shlédnout tradiční mezikmenové shromáždění Pow Wow v Lame Deer.Dalším zastavením byly indiánské rezervace Šošonů, Arapahů ve Wyomingu a Černonožců v Montaně.V Severní Dakotě navštívili pradává osídlení Mandanů a Hidatsů, v Jižní Dakotě Black Hills.Shlédli expozice 24 muzeí.Putovali národními parky Grand Teton,Yellowstone.Badlands,Glacier N.P. Nocovali pod širým nebem,koupali se v horských řekách. Přednáška je doplněna hrou na originální hudební nástroje.“

Přednáška byla jako vždy poutavá, s panem Kocůrkem navíc obohacená hudebními nástroji a hrou na vzácnou flétnu. Cestování, hudba a Amerika jsou jeho velké lásky a je velmi šťasten, když se mu jeho sen – vše skloubit dohromady – mohl splnit. A my jsme měli to štěstí „být u toho“.

Fotogalerie: Indiáni Amerických prérií