Den dětské knihy

29.12.2013 00:49

Ač je DDK vyhlášen na den 1.12., v jaroměřické knihovně k tomuto svátku bylo připraveno několik akcí, podporujících dětskou knihu a čtenářství.

Děti z družiny navštívily společně knihovnu v úterý 3. 12. Prohlédly si výstavku knih s adventní a vánoční tématikou a poslechly si biblický příběh o Sv. Mikuláši a tradicích. Návštěva měla ještě jeden důvod. Přišly si pro odměnu z hodonínské knihovny za 3. místo ve výtvarné soutěži „Moje abeceda“. Vyhodnocení se, bohužel, nemohla zúčastnit paní Mirka Buryšková, pod jejímž vedením děti enkaustikou abecedu tvořily. Z Hodonína poštou přišel nejen krásný diplom, ale balík malých drobností, z nichž měly děti velkou radost.

I starší čtenáři byli úspěšní a získali ocenění za zdařilá písmena, žáci ZŠ Jaroměřice - Dan Vávra 2. místo a Jana Šobáňová 3. místo,

Renata Štaffová, studentka Gymnázia Mor. Třebová, 1. místo za náročně vypracovanou abecedu. Tito byli odměněni individuálně.

Mikulášsko-čertovské půjčování je již také v knihovně tradiční. Páteční půjčovní odpoledne 6.12. se to dětmi jen hemžilo. Mikuláš naslouchal, zdali děti umějí říkanky, anděl mu pak pomáhal rozdělovat nadílku, kterou i tentokrát pomohli zajistit sponzoři S-cart, Moravec- pekárny a OÚ Jaroměřice. Za dárečky děti poděkovaly a sponzozům se k poděkování knihovna připojuje.

Čtenáře, kteří dlouho nevracejí výpůjčky, rádi čerti vynášeli v pytli ven za velkého povyku.

Některé děti si hned vybarvily darovanou omalovánku, aby vyzdobily nástěnku.

Doprovázející rodiče měli možnost vybrat si z nabídky Levných knih případný dárek pod stromeček.

Součástí nadílky bylo i pozvání na pohádku O Šípkové Růžence, kterou zahrál ochotnický soubor Rodinného centra z Velkých Opatovic ve Volnočasovém areálu v neděli 8.12. 2013.

Pohádka se dětem velmi líbila, s herci dobře a vhodně spolupracovaly a odměnily je dlouhým potleskem.

V průběhu týdne vyplňovali čtenáři nebo jejich rodiče slosovatelné anketní lístky, kde uvedly svou nejoblíbenější knihu, nejlepší akci, pořádanou pro děti, či událost, kterou by si přály uskutečnit.

Počet vyplněných lístků dosáhl padesátky. Oblíbenost knižních titulů se shodovala s nejfrekventovanějšími výpůjčkami, z oblíbených akcí boduje Pohádkový les a Noc s Andersenem. Z akcí které by si děti přály uskutečnit se objevil dokonce vícekrát „Pyžamový den“, což je inspirativní námět, který stojí za uvážení. Po ukončení nedělní pohádky vylosovala Šípková Růženka šťastných 5 výherců, kteří byli odměněni.

Fotogalerie: Mikulášsko-čertovské půjčování

Fotogalerie: Pohádka o Šípkové Růžence