Čaje o šesté

25.11.2013 01:02

Knihovnou se často line vůně čerstvě uvařené kávy, i čajem jsou hosté občerstveni, ale takový čaj, který i letos přivezla paní Zlatuše Knollová – s vyprávěním o Srí Lance a

s ochutnávkou pravého cejlonského čaje – to obvyklé nebývá.

Při loňské podzimní návštěvě vyprávěla o čaji Yerba maté z Jižní Ameriky s ukázkou obřadního podávání různých druhů čajů.

Letos v únoru navštívila ostrovní stát v jihovýchodní Asii, nacházející se v blízkosti Indického poloostrova na ostrově Cejlon. Z této cesty si přivezla množství zážitků, poznání i fotozáběrů,

s nimiž se ráda podělila na dalších „Čajích o šesté“, ve středu 20.listopadu 2013.

Ve výstavní síni se vytvořila skvělá atmosféra s vůní černého a zeleného čaje, se zářícími svíčkami a se soustředěným zájmem posluchačů.

Po ukončení zajímavé a dokonale připravené přednášky měli možnost přítomní zhlédnout, popř. zakoupit některý z exkluzivní nabídky cejlonských čajů. Většina hostů si pohodlně vybrala krásný vánoční dárek.

Fotogalerie: Čaje o šesté