Březen měsíc čtenářů – BMČ 2015

16.03.2015 00:01

Že mají po celý měsíc BŘEZEN svátek čtenáři, by měl vědět každý, kdo umí číst.

V každé knihovně mají příležitost přijímat dárky v různých formách, a to jak registrovaní čtenáři, tak i nahodilí hosté.

I jaroměřická knihovna není pozadu a připravila pestrý program. Především, jako každoročně, jsou to nové knihy, kterými díky rozpočtu obce, jsou obohaceny police v knihovně, vlastně police ani ne, jelikož jsou téměř všechny tituly okamžitě rozpůjčovány. Zde je na místě připomínka, že i z domova mohou čtenáři zjistit v on-line katalogu, které knihy v knihovně jsou k dispozici na www.knihovna.jaromerice.cz . Pokud nevíte jak na to, poradíme v knihovně.

Letos se podařilo zvýšit úroveň vybavenosti výstavní síně, opět díky podpoře Obce, novým závěsným systémem. Je nejen elegantní, ale především nesmírně usnadní instalaci obrazů i jiných exponátů stále probíhajících výstav.

V průběhu měsíce navštěvují knihovnu žáci ZŠ, aby si v klidu prohlédli vystavené milé obrázky ilustrátorky Vlasty Baránkové. Výstava je doplněna knihami s jejími ilustracemi. Na konci března – při zahájení Noci s Andersenem - paní Vlasta Baránková bude dětem představena a pobeseduje o své práci.

Návštěva dětí je využita knihovnicí k doporučení četby nových knih. Soutěž Lovci perel pokračuje i letos, ale nemá registrováno tolik soutěžících, jako loni. Snad nové knihy a „perlorodky“ děti přilákají.

Fotogalerie: Březen měsíc čtenářů – BMČ 2015