Beseda se spisovatelkou paní Olgou Černou

30.10.2016 20:50

proběhla v Jaroměřicích v úterý 4.10.2016 v rámci Týdne knihoven a Maratonu čtení za podpory SKIP a Čtení pomáhá.

V pondělí podvečer 3.10. jsme využily přítomnosti autorky a spolu s knihovnicemi a zájemci jsme se setkaly v přátelském duchu ve výstavní síni Centra života a podnikání. Paní Černá nás seznámila se svými zkušenostmi při práci s dětmi v knihovně v jihočeském Nadějkově, představila nám své knihy, povyprávěla o vzniku ilustrací.

Druhý den následovalo setkání s dětmi z 1.-4.třídy v učebně ZŠ Jaroměřice.

Děti některé z jejích knih už znaly (Kouzelná baterka, Jitka a kytka, Klárka a jedenáct babiček), přesto se zájmem poslouchaly o vzniku příběhu, které mají ve všech případech propracovaný námět s velkou fantazií autorky.

Při půjčování jejích knih si na besedu vždy vzpomeneme, snad se i paní Černé v našem kraji líbilo.

Fotogalerie: Beseda se spisovatelkou paní Olgou Černou