Adventní tradice s paní Kamilou Skopovou

26.11.2012 01:23

Činnost jmenované spisovatelky a výtvarnice je v českém národopise pojem vysoce uznávaný. Málo je těch, kteří zaznamenávají přesně tradice dob minulých, dokáží je nejen shromáždit, věrně popsat a dokonce i výtvarně ztvárnit. Paní Skopová z Oldřetic u Hlinska navíc zajíždí do různých koutů republiky, aby poznávala doposud nepoznané a rozšiřovala tradice různých ročních období, životního stylu a receptur tak, aby nezůstaly v zapomnění.

Potěšením pro jaroměřickou knihovnu byla možnost přivítat tuto milou paní i v cípu Malé Hané.

Četbou o Dorotce a Jakubovi ze své knihy Rok na vsi provedla účastníky besedy celým obdobím adventu. Náš kraj není tak bohatý na udržování tradic, jako například na Vysočině, proto povídání vyvolalo příjemnou předadventní atmosféru.

Současně zajímavé informace o včelách i jejich produktech podal absolvent včelařské školy z Nasavrk pan Zamazal, který paní Kamilu Skopovou do Jaroměřic dopravil.

Její knihy si zajisté zaslouží pozornost a kdo si je na besedě nekoupil, může si některé z nich vypůjčit v knihovně.

O Velikonocích a tradicích jara bude paní Skopová vyprávět v Jaroměřicích 8.března 2013.

Pokud budeme všichni zdraví, budeme se na její návštěvu těšit.

Fotogalerie: Adventní tradice s paní Kamilou Skopovou