Adventní Praha

29.12.2013 00:58

 

byla zvolena jako cíl zájezdu v sobotu 14.12.2013. Po předešlých předvánočních zájezdech do Vídně, Bratislavy a Brna jsme naše hlavní město nemohli nezhlédnout. Samozřejmě bez našeho věrného průvodce pana Jana Valíčka bychom se nikam nevydali. Letos nás na jaře provedl po Drážďanech, v létě po Telči a Třeboni a doufejme, že s radostí nám přiblížil i adventní Prahu.

Cestou nás seznámil se všemi důležitými místy Královské cesty, které bychom měli vidět. Prohlídku naplánoval tak, abychom se vyhnuli večernimu přeplněnému Staroměstskému náměstí. To jsme navštívili hned dopoledne a prošli jsme si v pohodě pražský adventní jarmark. Cestou po historickém centru jsme se pozastavili u mnoha zajímavých budov, kde nás průvodce upozorňoval i na detaily, kterých bychom si zajisté ani nevšimli. V individuálním čase si mohl každý zvolit návštěvu výstavy, kostelů, či jen tak si zajít na pražskou kávu....Zavečer jsme se všichni ukázněně sešli na vánočně naladěném Václavském náměstí.

Obavy z přelidněné Prahy se rozptýlily. Při zpáteční cestě jsme vše kladně zhodnotili a plánovali, jak budeme doma pokračovat ve vánočních přípravách s příjemnými vzpomínkami.

Darované podkovičky pro štěstí panu Valíčkovi a panu řidíči Matochovi jsou symbolem velkého poděkování za všechny společné vydařené zájezdy.

Fotogalerie: Adventní Praha